Blog

Minikler Grubunun İlk Musabaka Deneyimi

  • Minikler Grubu nun ilk Müsabaka Deneyimleri

    Posted by Özdemir Gençlik ve Spor Kulübü on 13 Mart 2015 Cuma

Konya Kick boks, Konya Muay Thai Konya Kick boks minikler grubunun Ömer Özdemir öncülüğünde yapmış olduğu ilk musabaka deneyimini konu alan videomuzu izleyin.

Konya Muay Thai

Özdemir Gençlik ve Spor Kulübü olarak Muay Thai branşında bir çok kişiye hizmet veriyoruz. Alanında uzman bireyler yetiştirerek Muay Thai tarihini ve tekniklerini tam anlamıyla öğretiyoruz. Konya Muay Thai olarak şehrin en gözde spor salonlarında bu hizmeti vermekteyiz.

Konya Kick Boks

Konya Kick Boks olarak Ömer Özdemir alanında bir numara olup, Özdemir Gençlik ve Spor kulübüyle bir çok öğrencisine madalya kazandırmıştır. Kickboks nedir öncelikle bunu kısa bir tanımla görelim. Kick Boks tarihsel olarak Karate, Thai Boks (Tayland Boksu) ve batı boksu sporlarından geliştirilmiş, genellikle kendini savunma amacıyla, tekme ve yumruğa dayalı ayakta yapılan bir dövüş sporudur.  Sitemiz üzerinden bu konuda yaptığımız çalışmaları görebilirsiniz.

Şınav deyip geçmeyin

Şınav hareketini yaparken ellerinizin zeminle yaptığı her açıda aslında farklı kas gruplarınızı çalıştırdığınızı biliyor muydunuz? Kinesiyolojik olarak eklemlerinizin yaptığı farklı açılarda farklı kas grupları çalışmaktadır.İstenildik gelişimi sağlamak için doğru açıda hareketi yapmak kritik önem taşımaktadır.

Türkiye’de Muay Thai

Konya Muay Thai, Konya Kickboks Türkiye’de ilk çalışmalar İstanbul’da “Ercan Gürgöze ve Hayrullah Camadan “tarafından 1980’lerin başından itibaren başlatılmış, 2003 yılında Hasan Yıldız ‘ın girişimleri ile Halil Durna’nın başkanı olduğu “Karate Federasyonu” çatısı altında “Amatör Muay Thai Spor Dalı” oluşturulmuştur.

Ömer Özdemir’i Sosyal Medya’da takip edin